Zakon Świętego Pawła Pierwszego PustelnikaSolus Cum Deo Solo

Ordo Sancti Pauli Primi Eremitae - Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika

Liturgia dnia

Dziś o powołania i za powołanych modlą się:

Video
TERMINY
rekolekcji

Transmisja z
Kaplicy Matki Bożej
na Jasnej Górze


stat4u

Powołanie » Wspólnota bł. Euzebiusza

Wspólnota Błogosławionego Euzebiusza
modlitwy o powołania i za powołanych

Bł. Euzebiusz z Ostrzyhomia

Chcemy razem prosić Boga za tych wszystkich, którzy rozeznają w swoim sercu głos Bożego wołania. To bardzo ważny czas w życiu człowieka. Wiąże się z nim często wielka wewnętrzna walka i wiele trudności. Chcemy modlić się za tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa i życia zakonnego w postulacie, nowicjacie i seminarium, a także o umocnienie w wierze i powołaniu dla wszystkich ojców i braci paulinów.

Zapraszamy do Wspólnoty wszystkich, którzy chcą ofiarować swój dar modlitwy w tych intencjach. Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziny i bliskich naszych braci. Może to być np. modlitwa w dniu wstąpienia syna lub brata do zakonu. Dla tych, którzy rozważają myśl o powołaniu, może to być dzień, w którym po raz pierwszy usłyszeli wołanie Boga.

W ten sposób tworzymy wielką wspólnotę Przyjaciół naszego Zakonu.

Nie da się przecenić wartości tej modlitwy. Jest ona potrzebna najpierw tym młodym ludziom, którzy po raz pierwszy usłyszeli głos powołania. Temu rozeznawaniu musi towarzyszyć modlitwa. Jest ona także niezbędna braciom na etapie formacji do życia zakonnego i kapłańskiego - w postulacie, nowicjacie, seminarium, junioracie, w przygotowaniach do ślubów, posług lub święceń. Od tego czasu bardzo wiele zależy w przyszłości życia zakonnego, dlatego nie może być pozbawiony naszej modlitwy. I wreszcie tak samo potrzeba modlitwy każdemu zakonnikowi, który posługuje już jako kapłan lub brat. Owocność naszej paulińskiej posługi zależy także od tych wszystkich modlitw, które Bóg słyszy, które docierają do Niego nieustannie, każdego dnia.

Wejdź na: www.cbe.paulini.pl

DOŁĄCZ DO NAS
ZAPRASZAMY