Zakon Świętego Pawła Pierwszego PustelnikaSolus Cum Deo Solo

Ordo Sancti Pauli Primi Eremitae - Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika

Liturgia dnia


Dn 9,4b-10
Ps 79,8.9.11.13
Łk 6,36-38

Dziś o powołania i za powołanych modlą się:

Video
TERMINY
rekolekcji

Transmisja z
Kaplicy Matki Bożej
na Jasnej Górze


stat4u

Aktualności » Jasna Góra 24-27 maja

Jasna Góra 24-27 maja

Jasna Góra 24-27 maja

Majowe Rekolekcje Powołaniowe

Zostawili wszystko i poszli za Nim Łk 5, 11

 

Jasna Góra jest szczególnym miejscem dla każdego paulina. To tu, przy Maryi, kształtowało się niejedno paulińskie (kapłańskie i brackie) powołanie. W czasie rekolekcji uczestniczyć będziemy w święceniach kapłańskich paulińskich diakonów.

Przyjeżdżając na rekolekcje nic nie tracisz, możesz natomiast wiele zyskać – przede wszystkim poznanie samego siebie.

Uczestnicy mieszkają w Domu Pielgrzyma, przy jasnogórskim klasztorze. Zapewniamy wyżywienie, nocleg i miejsce i czas do modlitwy. Podczas rekolekcji istnieje możliwość indywidualnej rozmowy z ojcem, bratem. Możliwość spowiedzi.

 

Termin:          24-27.05.2018 r.

Miejsce:          Jasna Góra, ul. o. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa (www.jasnagora.pl)

Wiek:             od 16 do 29 lat

Koszt:             ofiara dobrowolna

Zapisy             (podając imię, nazwisko, datę urodzenia, adres oraz miejsce i termin rekolekcji) o. Andrzej Grad, paulin - powolania.paulini@gmail.com,
kom. 501 360 143

FB: www.facebook.com/events/355642368289471/ 


Gdzież lepiej rozeznać powołanie, jak nie na Jasnej Górze. Maryja bardzo pomogła mi w przeżyciu rekolekcji. Nie zniknęły wszystkie wątpliwości i rozterki z mojego życia, bo Bożych tajemnic nie można całkowicie zgłębić pozostając w ciele. Jednak rekolekcje utwierdziły moje przekonanie, że Pan Bóg wzywa mnie do pracy w Swojej winnicy. Myślę, że najważniejsza była Eucharystia oraz wspólna modlitwa, która pozwalała wejrzeć w głąb siebie i usłyszeć wołanie Boga. Bardzo pomocne były także konferencje ukazujące jak różnymi drogami działa Bóg, aby przyprowadzić do Siebie człowieka. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem uczestniczyć w tak wzniosłych rekolekcjach. Ufam, że wydadzą one błogosławione owoce w moim życiu.

Mateusz


Rekolekcje powołaniowe, które przeżywałem na Jasnej Górze, były dla mnie wyjątkowym czasem. Te kilka dni u stóp Jasnogórskiej Pani, stały się dla mnie pewnym umocnieniem w rozeznawaniu życiowej drogi. Na każdym kroku spotykałem się z ogromną serdecznością ojców i braci paulinów, a także współuczestników tych rekolekcji. Przyjechałem tutaj, żeby utwierdzić się w tym, do czego rwie się moje serce i z przekonaniem mogę powiedzieć, że to znalazłem. Wpatrując się w wizerunek naszej Matki i Królowej, doświadczam wewnętrznego pokoju oraz nabieram odwagi do podjęcia ważnych życiowych decyzji, które nigdy nie są łatwe. Przekonałem się również, że kiedy trzeba stanąć i podjąć kluczowy dla naszego życia wybór, nigdy nie jest się w tym osamotnionym. Spotkałem tutaj wielu rówieśników, także tych młodszych i starszych ode mnie, którzy tak jak ja przyjechali na Jasną Górę, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego w życiu powołuje mnie Bóg? Udało mi się odpowiedzieć, lecz to, czy moja odpowiedź jest słuszna, pozostawiam Panu Bogu. Po prostu daję się Mu prowadzić, bo nie ma pewniejszego sposobu, jak tylko zaufać Temu, któremu Maryja zaufała i powiedziała: tak. W życiu zawsze trzeba zrobić pierwszy krok, a to wymaga odwagi, każdy z nas jej potrzebuje. Zachęcam każdego, kto szuka swojego powołania lub próbuje się w nim utwierdzić, do skorzystania z tego pięknego czasu. Naprawdę warto! Nic nie stracicie, a tylko zyskacie! Od strony organizacyjnej wszystko było dopięte na ostatni guzik, no więc bez obaw, pakujcie walizki i śmiało przyjeżdżajcie!

Piotr

więcej aktualności »